Prihlásený:                    Admin sekcia       Odhlásiť
◀ Späť na zoznam služieb

Bolestivý syndróm ramena v rehabilitácii a športe

Ramenný kĺb je vďaka svojej veľkej pohyblivosti a vysokým nárokom, ktoré na neho kladieme náchylný na vznik bolesti a zranení. Vďaka poznatkom z fyzioterapie a tomuto špecializovanému kurzu vám pomôžem zbaviť sa bolesti a obnoviť funkčnosť poškodeného ramena.

Ramenný kĺb je kĺb s najväčším rozsahom pohybu v ľudskom tele. Vďaka malej kĺbovej jamke a veľkej kĺbovej hlavici umožňuje obrovský rozsah hybnosti a zároveň je schopný veľkej sily. Práve preto je veľmi náchylný na poranenia. Natrhnutia svalov a šliach, degenerácie kostí a chrupaviek spôsobujú stratu jeho funkcie. Odkladanie liečby a nerešpektovanie špecifických potrieb ramenného kĺbu vedie k fixácií problému a trvalej strate funkcie.

Preto si vyžaduje nadštandardnú starostlivosť, vhodný tréning a pravidelnú kompenzáciu jednostranného zaťaženie vyplývajúceho zo športu. Dlhodobé prehliadanie dôležitých detailov môže viesť ku vzniku bolesti alebo zranenia. Rehabilitácia býva často zdĺhavá a komplikovaná. Nerešpektovanie individuálneho prístupu a zásad liečby často vedie k návratu problémov.

V rámci starostlivosti o ramenný kĺb sa venujem diagnostike svalových reťazcov, aby som odhalil príčiny, ktoré spôsobili vznik problému. Kombinujem osvedčené rehabilitačné metodiky s primeraným posilňovacím tréningom, aby som v čo najvyššej miere obnovil funkčnosť poškodeného ramena a spevnil manžetu rotátorov obklopujúcu kĺb.

◀ Späť na zoznam služieb