Prihlásený:                    Admin sekcia       Odhlásiť
◀ Späť na zoznam služieb

Dynamická Neuromuskulárna Stabilizácia A + B + C

Vysoká škola rehabilitácie a cvičenia. Jedna z najlepších a najprepracovanejších metodík pre ľudí s bolesťami pohybového aparátu, chrbtice a športovcov po zraneniach. Je vhodná aj ako doplnok k športovému výkonu, čím pomáha podporovať rast športového výkonu a minimalizovať riziko vzniku zranení.

Metóda DNS (Dynamická neuromuskulárna stabilizácia podľa prof. Kolářa) má veľmi široké uplatnenie. Je ideálna pre ľudí, ktorí trpia bolesťami pohybového aparátu, ale aj pre športovcov, ktorí chcú zvýšiť svoje športové výkony alebo sa vrátiť k športu po zranení. Tento prepracovaný neurofyziologický koncept je založený na princípoch vývojovej kineziológie (pohybový vývoj dieťaťa). Ide teda o cvičenie pohybových funkcii vo vývojových polohách.

Zatiaľ čo pri bežnom posilňovaní sa vychádza predovšetkým z anatomickej funkcie svalov, pri cvičení DNS dochádza k zapájaniu svalov z hľadiska ich začlenenia do biomechanických reťazcov. Napríklad pri tréningu prsných svalov, sú vždy aktivované aj ostatné svaly, ktoré stabilizujú ich úpony - napríklad bránica, chrbtové a brušné svaly.

Jedným z mojich cieľov je nastaviť klienta do ideálnej, tzv. centrovanej polohy v kĺboch. V tejto polohe následne stabilizovať a cvičiť príslušné segmenty. Cvičením dokážem u klienta zdokonaliť dýchanie, zlepšiť vnímanie svojho tela a tým odstrániť chybné pohybové stereotypy. V praxi vám to pomôže nielen pri športe alebo cvičení, ale aj počas bežných denných aktivít ako je sedenie za počítačom, v práci či v aute.

◀ Späť na zoznam služieb