Prihlásený:                    Admin sekcia       Odhlásiť
◀ Späť na zoznam služieb

Medical Pilates

Špecializovaný terapeutický postup pre športovcov, nešportovcov a stavy po zranení. Pomáha riešiť problémy s chrbticou a pohybovým aparátom.

Akreditovaný certifikovaný odborný kurz pre fyzioterapeutov, lekárov a odborníkov v športe.
Pôvodne bol pilates určený najmä tanečniciam a baletkám ako užitočná kompenzácia neprimerane zaťažovaným kĺbom a chrbtici. V súčasnosti je pilates medzinárodne rešpektovaný terapeutický systém špeciálnych rehabilitačných cvičení, zameraných na prevenciu a liečbu pohybového aparátu v každom veku. Pomáha riešiť problémy s chrbticou a pohybovým aparátom. 
Princípy tejto metódy možno využiť u športovcov, nešportovcov i pacientov. Medical Pilates namáha svaly v predpätí, učí prirodzene a pravidelne dýchať, osvojiť si optimálne držanie tela, zlepšuje koordináciu pohybu. Naučí vás stabilizovať trup nielen pri cvičení, ale aj pri bežných denných a športových aktivitách.
Pilatesova metóda je mimoriadne efektívna, ale zároveň náročná na detaily a precítenie pohybu.  Aktivuje hlboké brušné a chrbtové svaly, ktoré sa nedajú cvičiť bežnými technikami a buduje pevné, ploché brucho. Zlepší držanie tela, plynulosť chôdze a estetiku pohybov.

◀ Späť na zoznam služieb