Prihlásený:                    Admin sekcia       Odhlásiť
◀ Späť na zoznam služieb

The McKenzie Diagnosis and Therapy A + B

Zvyčajne moja voľba č. 1 pre ľudí s akútnymi alebo chronickými bolesťami chrbtice. Účinnosť tejto terapia je podložená viacerými výskumami a množstvom uzdravených pacientov. Veľmi dobre sa mi osvedčila aj u pacientov so silnými a vracajúcimi sa bolesťami krčnej, hrudnej, driekovej a krížovej chrbtice.

McKenzie terapia je známa nielen všetkých pracovníkov v zdravotníctve, fyzioterapeutom, rehabilitačným lekárom, ortopédom, neurológom, neurochirurgom a chiropraktikom, ale aj množstvu pacientov čo sa liečili s bolesťami chrbtice. Mnohým sa vďaka tomutu účinnému konceptu podarilo uniknúť plánovanej operácií. V mnohých krajinách celého sveta je McKenzie diagnostická metóda považovaná za zlatý štandard včasnej diagnostiky a umožnenia rýchlejšieho návratu pacientov do aktívneho života (sú to napríklad: USA, Austrália, Anglicko, Francúzsko, Nemecko, Švajčiarsko, Maďarsko, Poľsko, Nový Zéland a ďalšie). Zakladateľ Robin McKenzie bol za svoje služby v obore fyzioterapie ocenený rádom Anglickej kráľovnej. McKenzie diagnostická metóda patrí medzi najviac sledované výskumné projekty v oboru muskuloskeletárnej medicíny, ktoré sú riadené McKenzie Inštitútom v USA a na Novom Zélande.

Čím je McKenzie Institute výnimočný?

Metodika Robina McKenzieho sa opiera o klinickú diagnózu, s využitím mechanickej diagnózy a špeciálnou pohybovou terapiou. Zakladá sa na aktívnom cvičení špeciálne vybraných cvičení pre individuálneho pacienta. Podstatou a trvalejším efektom liečby je ovplyvnenie samotnej príčiny vzniku ochorenia, nielen jeho dôsledku a možnosti autoterapie.

 

◀ Späť na zoznam služieb