Prihlásený:                    Admin sekcia       Odhlásiť
◀ Späť na zoznam služieb

TRX Suspension Trainer

TRX patrí k mojim obľúbeným pomôckam vo fitness centre ale aj pri tréningu v prírode. Je ideálne pre tých, ktorí chcú vybudovať silné a funkčné telo, zlepšiť svoju fyzickú zdatnosť a zbaviť sa prebytočných kilogramov. Používam ho aj na spevnenie brucha, prevenciu vzniku zranení a zmierňovanie svalových disbalancií.

TRX patrí k mojim obľúbeným pomôckam nielen keď trénujem vo fitness centre, ale aj pri domácom cvičení alebo tréningu v prírode. TRX je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú vybudovať silné a funkčné telo a nebaví ich trénovať klasickou cestou.
V porovnaní s cvičením na strojoch vo fitku, kde zapájate svaly prevažne izolovane, TRX precvičí vaše telo skutočne komplexne. Cvičenie môže nadobudnúť silový, funkčný alebo aj balančný charakter. S obľubou ho využívam aj u športovcov a na zmiernenie svalových dysbalancií.

Výhody TRX
Výskumy zamerané na sledovanie aktivity „core“ pri cvičení tvrdia, že vďaka TRX precvičíte mnohé svaly jadra tela efektívnejšie, ako pri bežnom tréningu. Systematický core tréning je veľmi dôležitý, lebo svaly jadra tela sa podieľajú na stabilizácií chrbtice, pomáhajú pri produkcií svalového výkonu a pri jeho prenose medzi jednotlivými segmentmi tela. Slabá trénovanosť týchto svalov môže viesť ku vzniku zranení kolien, zadnej strany stehien a ďalších. Je dokázané, že core tréning dokáže znížiť riziko vzniku zranenia. Vzhľadom na to, že pri cvičení s TRX je aktivita svalov jadra tela vyššia ako pri cvičení bez neho, považujem TRX za veľmi prínosnú tréningovú pomôcku.
 

Ďalšou výhodou je silná odozva srdcovo – cievneho aparátu. Ak neinklinujete k aeróbnemu tréningu, tak mám pre vás dobrú správu. Cvičenie s TRX ho dokáže plnohodnotne zastúpiť, v niektorých prípadoch aj nahradiť. Ak ste ale bežec, bežecký tréning je pre vás nenahraditeľný. Ak je ale vašou záľubou fitness alebo kolektívne športy, TRX je pre vás výborná pomôcka. 

TRX je efektívne aj pri zbavovaní sa prebytočných kilogramov. Navyše ak zvádnete aj moje náročnejšie tréningy, nespaľujete energiu len počas cvičenia, ale ešte aj po ňom vďaka zrýchleniu metabolizmu vplyvom cvičenia.
Pre porovnanie, pri cvičení s TRX spálite (orientačne) za 30 min. asi 330 Kcal, čo zodpovedá energetickému výdaju pri 30 min. intenzívneho aerobiku, cca 5 km behu, alebo 30 minútam veslovania na trenažéri strednou intenzitou. Adekvátnou alternatívou k tomu môže byť aj 30 min. plávania rýchlosťou 50 m/ minútu (štandardne dve dĺžky) alebo 30 min. bicyklovania rýchlosťou 21 km/hod. Všetky čísla ale závisia od vašej trénovanosti, techniky, vašej telesnej hmotnosti a ďalších premenných.

◀ Späť na zoznam služieb